Skip to content

Boże Narodzenie to niezwykły czas dla wielu rodzin. Nie chodzi tutaj tylko o religijne przeżycia, o wspólne wyjście na Pasterkę, modlitwę przy suto zastawionym stole, uczestniczenie w rodzinnym śpiewaniu kolęd czy też, wcześniejsze, uczęszczanie na msze w ramach rorat. Ta uroczystość już od dawna, w mocno zeświedczonej formie, zawładnęła świadomością mieszkańców całego świata. W Polsce nie jest inaczej – Boże Narodzenie obchodzą ateiści, osoby wierzące, ale niepraktykujące, wyznawcy innych religii i tak dalej. Ten czas kojarzy się nam z rodzinnymi spotkaniami w świątecznej atmosferze, z obdarowywaniem się prezentami i spożywaniem przepysznych potraw, które przyrządzane są w większości ten jeden jedyny raz w roku.

Szał zakupów

Jak każdy z nas dobrze wie, organizowanie świąt wiąże się z wydawaniem pieniędzy, ba, w grudniu praktycznie we wszystkich sklepach padają rekordy sprzedaży. Część z nas stara się już parę miesięcy wcześniej zacząć oszczędzać pieniądze na to grudniowe szaleństwo zakupów, ale niektórzy tego nie robią. Wtedy najlepszym rozwiązaniem okazują się pożyczki chwilówki lub specjalne pożyczki na święta.

By kupić wymarzone prezenty

Pod koniec roku pozwalamy sobie na więcej – kupujemy wymarzone sprzęty i akcesoria w ramach prezentu lub po prostu dlatego, że praktycznie wszystkie sklepy organizują wyprzedaże zakrojone na olbrzymią skalę. Takie dodatkowe pieniądze doskonale się wtedy sprawdzą: pozwolą na kupienie taniej rzeczy, które i tak w najbliższej przyszłości musielibyśmy kupić.