Skip to content

Jeżeli zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki pozabankowej, to będziemy mogli sami ustalić jej wysokość, a także będziemy mieli wpływ na to, jaki będzie jej okres spłaty. To znowu oznacza, że od razu, jeszcze przy planowaniu wysokości zaciąganej pożyczki, będziemy widzieli, w jakiej wysokości będziemy mieli co miesięczną ratę, a więc łatwiej powinno być nam określić, czy jesteśmy w stanie ją spłacać czy nie.

Każdy szczegół ma znaczenie

Musimy wiedzieć, że nawet niewielki wzrost kwoty, jaką będziemy chcieli pożyczyć, może mieć spory wpływ na to, jaka będzie wysokość raty, którą będziemy musieli spłacać. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy wszystko mogli na spokojnie przemyśleć i sprawdzić, bo wówczas nie będzie żadnych niemiłych niespodzianek. Czasami też może się okazać, że ustawienie okresu spłaty na większą ilość miesięcy, jeśli jest taka możliwość, także może wpłynąć na to, że taka rata będzie bardziej przystępna.

Czy możemy manipulować przy spłacie pożyczki

Czasami jest tak, że mamy z góry ustalone, iż pierwszą pożyczkę musimy oddać w okresie miesiąca. Jednak niektóre firmy pożyczkowe już przy pierwszej pożyczce dają nam większą możliwość manewru, a to oznacza, że wówczas możemy ustawić ten okres spłaty nawet na kilka miesięcy. To też oznacza, że warto zaciągać pożyczki w tych firmach, w których mamy trochę więcej możliwości do manewrowania.

Warto czasami wziąć trochę mniej pieniędzy, ale mieć pewność, że będziemy w stanie to wszystko spłacić. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy dokładnie się przyjrzeli, jak wygląda rata, którą przyjdzie nam tutaj zapłacić.