Skip to content

Koszty całego przedsięwzięcia to kolejna pułapka, w jaką można się przypadkowo wpakować, jeśli nieodpowiednio podejdzie się do zagadnienia. Czasem wydaje nam się, że trudy związane z pozyskaniem kredytu bankowego będą nagrodzone w postaci niższego oprocentowania czy mniejszych prowizji. Faktycznie jednak korzystniejszym rozwiązaniem jest znalezienie dobrej oferty pożyczki pozabankowej, która szczególnie dla nowych klientów jest naprawdę obiecująca.

Problemy ze spłaceniem kredytu

Można załatwić je bez problemu, przedłużając termin czy rozkładając pozostały do spłacenia kapitał na mniejsze, łatwiejsze do udźwignięcia raty. Łatwiej również spłacić zobowiązanie podzielone na wygodne raty niż jednorazowo jak ma to miejsce w przypadku pożyczek. Jednym z najchętniej wybieranych form „odpoczynku” od kredytu są wakacje od kredytu, czyli zamrożenie spłat na miesiąc, a czasem również na dłuższy okres, podczas których jednak odsetki wciąż są przez bank naliczane.
Chwilówki działają na innych zasadach. Klient, który po raz pierwszy decyduje się na wzięcie pożyczki, w najlepszych firmach na rynku może liczyć na darmową pożyczkę, czyli taką, w której do spłacenia jest jednie sam kapitał. Tutaj jedna uwaga – zobowiązanie zawsze musi zostać spłacone terminowo, a pieniądze oddane w jednej racie, tak, jak zostały przyznane, ponieważ jedynie na takich warunkach oferowane są promocyjne propozycje. Jeśli nie spełnisz tego warunku, możesz spotkać się z koniecznością zapłacenia kar umownych oraz potraktowania zaoferowanej ci promocji za zwyczajnie nieważną. Wtedy dochodzą również koszty związane z tradycyjnie rozumianą pożyczką, a także naliczane odsetki za czas zwłoki. Jednak nawet w tym przypadku możesz liczyć na odroczenie spłaty czy znalezienie innego dobrego rozwiązania dla zaistniałej sytuacji, jeśli tylko zgłosisz taką potrzebę przed końcem okresu spłaty pożyczki.

Wybieraj zawsze dobre oferty

Nie możesz pozwolić sobie na chwytanie się pierwszej lepszej oferty pożyczkowej czy kredytowej. Każda z nich może zawierać kruczki czy haczyki, które lepiej znaleźć wcześniej niż po fakcie. Na szczęście w przypadku chwilówek funkcjonuje obecnie w Internecie wiele stron z rankingami.